IND100832953-001 : AUSTRAC RN

بیتکوین

پیش‌بینی‌های قیمت بیت‌کوین: چقدر این ارز دیجیتال می‌تواند تا سال 2024 افزایش یابد؟

فهرست مقاله

آیا در نظر دارید در ارز دیجیتال محبوب سرمایه‌گذاری کنید؟ یک گزارش اخیر پیش‌بینی می‌کند که بیت‌کوین در سال 2024 به اوج جدیدی ارتقا خواهد یافت.

بیت‌کوین (BTC) در طول سال می‌تواند به مقدار جدیدی به ارزش 88,000 دلار (82,000 یورو) برسد و در پایان سال 2024 حدود 77,000 دلار شود، طبق گزارش جدیدی که منتشر شده است. قیمت فعلی بیت‌کوین حدود 43,000 دلار است. یک مطالعه توسط شرکت فینتک بر اساس پیش‌بینی‌های 40 تخصصی از صنعت رمزارزها انجام شده است که نشان می‌دهد بیت‌کوین تا سال 2030 چگونه عملکرد خواهد داشت. به گفته این مطالعه، متوسط قیمت بیت‌کوین در سال 2024 به 87,875 دلار می‌رسد، و برخی از متخصصان تصور می‌کنند که تا میزان 200,000 دلار هم برسد. همچنین، بر اساس این گزارش، متوسط قیمت پایین‌ترینی که بیت‌کوین در پایان سال 2024 می‌تواند برسد، به 35,734 دلار تخمین زده شده است و برخی پیش‌بینی کرده‌اند که به 20,000 دلار هم برسد

چه عواملی می‌توانند در سال 2024 به رشد بیت‌کوین کمک کنند؟

بیش از نیمی از متخصصانی که شرکت Finder با آنها مصاحبه کرده بود، معتقد بودند که قیمت بیت‌کوین پس از رویداد “نصف شدن بیت‌کوین” در آوریل ۲۰۲۴ افزایش می‌یابد. “نصف شدن بیت‌کوین” به معنای کاهش نصفی پاداش برای استخراج تراکنش‌های بیت‌کوین در دوره‌هایی است که هر چند سال یکبار رخ می‌دهد. در حال حاضر، افرادی که تراکنش‌های بیت‌کوین را تأیید می‌کنند، ۶.۲۵ بیت‌کوین دریافت می‌کنند که ممکن است به ۳.۱۲۵ بیت‌کوین کاهش یابد. این رویداد‌ها باعث کاهش تامین می‌شوند و تعداد کمتری از بیت‌کوین‌ها در دسترس قرار می‌گیرند، که منجر به افزایش قیمت می‌شود. تقریباً نیمی از چهل نفری که مورد بررسی قرار گرفته بودند (۴۷٪) اعتقاد داشتند که بیت‌کوین شش ماه پس از رویداد “نصف شدن” به ارتفاع جدیدی از نظر قیمت می‌رسد. کادان استادلمان، معاون اجرایی ارشد پلتفرم بلاک‌چین کومودو، در گزارش اظهار داشت که بیت‌کوین احتمالاً با فشار زیادی روبه‌رو خواهد شد، نه تنها به دلیل رویداد “نصف شدن” پیش‌بینی شده، بلکه همچنین به دلیل “علاقه‌مندی رو به افزایش شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران نهادی به بیت‌کوین که ممکن است تقاضای بیشتری ایجاد کنند”

بسیاری از متخصصان پیش‌بینی می‌کنند که پس از تأیید اخیر کمیته اوراق بهادار و بورس آمریکا (SEC) از ۱۱ ETF بیت‌کوین، تعداد بیشتری خریدار در بازار حضور خواهند داشت. این موضوع باعث آسان‌تر شدن معامله برای سرمایه‌گذاران حرفه‌ای در بورس‌های آمریکا می‌شود تا صندوق‌های معاملاتی مبادله‌ای مرتبط با بیت‌کوین را خریداری کنند. همچنین، با کاهش نرخ بنچمارک تاریخی توسط بانک مرکزی آمریکا، قیمت بیت‌کوین ممکن است به سرعت به بالا برود، زیرا تحلیل‌گران انتظار دارند که بیشترین نقدینگی به بیت‌کوین جریان پیدا کند. اما جان هاوکینز، مدرس ارشد دانشگاه کانبرا، باور دارد که بیت‌کوین هنوز به چیز بیشتری از یک حباب گمانه‌زنی می‌پردازد. او معتقد است که اگر ETF‌های جدید بیت‌کوین محبوب شوند، ممکن است قیمت به صورت موقت افزایش یابد. اما به طور مداوم، همچنان بیت‌کوین را به عنوان یک حباب گمانه‌زنی می‌بیند.

اسکرول به بالا